Sekcija mađarskog jezika

Erdei Anna Dorka (7.b)
Budai Dávid (8.c)
Halász Zoltán (8.c)

Sekcija mađarskog jezika pruža mogućnost talentovanim i zainteresovanim učenicima da se na višem nivou bave gramatikom mađarskog jezika. Cilj sekcije je da obezbedi učenicima dovoljno znanja za učešće na raznim takmičenjima. Zahvaljujući tome, učenici su zainteresovani za jezik i dovoljno motivisani za takmičenje.
25. februar 2023. U Feketiću je održano takmičenje iz mađarskog jezika i pravopisa, a sledeći učenici su predstavljali našu školu: Žofia Kurnjak /6.a/, Mara Sič /7.a/, Elizabet Hajdu /7.b/, Reka Pap /7.b/, Nikolet Nemet /8.a/ i Enok Viraf /8.a/.

Žofia Kurnjak - 1. mesto

Reka Pap - 1. mesto
Mara Sič - 2. mesto
Elizabet Hajdu - 3. mesto

Nikolet Nemet - 1. mesto
Enok Virag - 2. mesto

Ovi učenici su se kvalifikovali na Okružno takmičenje u Subotici.
Pripremila ih je Aniko Leštar.
28. maj 2022. U Subotici, u OŠ " Sečenji Ištvan" je održano republičko takmičenje iz mađarskog jezika i književnosti. Našu školu je predstavljala Žofia Kurnjak.

Pripremni nastavnik: Aniko Leštar.
02. 04. 2016. U Osnovnoj školi „Ištvan Sečenji“ u Subotici je održano okružno takmičenje iz mađarskog jezika i književnosti.
5. razred:
3. mesto: Žanet Takač (5.b)
6. razred:
2. mesto: Tamara Pap (6.b)
2. mesto: Jožef Gal (6.c)
3. mesto: Šara Popović (6.b)
8. razred:
3. mesto: Oršoja Paroci (8.b)
Postigli su dobre rezultate još i Ana Bojko (7.b), Noemi Nemet (7.b) i Blanka Lošonci (8.a).
Učenici koji su osvojili jedna od prva tri mesta idu dalje na republičko takmičenje.
Pripremni nastavnici Aniko Leštar i Marta Molnar.
19. 03. 2016. Naša škola je bila domaćin opštinskog takmičenja iz mađarskog jezika.
1. mesto: Žanet Takač (5.b)
1. mesto: Tamara Pap (6.b)
1. mesto: Jožef Gal (6.c)
2. mesto: Šara Popović (6.b)
1. mesto: Ana Bojko (7.b)
3. mesto: Noemi Nemet (7.b)
1. mesto: Oršoja Paroci (8.b)
2. mesto: Blanka Lošonci (8.a)
Učenici su se plasirali na okružno takmičenje.
Pripremni nastavnici: Aniko Leštar i Marta Molnar.
15. 03. 2016. Peter Lorant Tot dobitnik Latinovič, Radnoti i Kalman Dudaš nagrade za recitovanje doveo je recitatore iz Kunsentmikloša (Mađarska) u našu školu. Održali su neuobičajen čas književnosti za učenike 5., 7. i 8. razreda. Posle toga zajedno su izašli sa našim učenicima u groblje, kod spomenika Maloiđoške bitke, da se prisete na revoluciju i oslobodilačku borbu iz 1848-49. godine.
03. 11. 2015. Peter Lorant Tot dobitnik Latinovič i Radnoti nagrade za recitovanje, održao je neuobičajen čas književnosti za učenike viših razreda. Prestavio je život i rad pesnika Atile Jožefa.