Sportska sekcija

Süli Babett (8.b)
Bácsi Virág (8.c)
Majoros Mirijam (8.c)

Cilj sekcije da učenici zavole sport, da im pruža mogućnost da se bave sa sportom i da ih uputi na važnost zdravog načina života.
28. oktobar 2021. Okružno takmičenje u atletici održano je na stadionu Spartak u Subotici. Našu školu predstavljali su Kevin Fajferić (5.b), Mate Baranji (7.b), Reka Dorko (7.b), Fani Halaši (8.a), Borbala Bede (8.b) i Barnabaš Bede (8. b). Oni su učestvovali u trčanju na 60, 100 i 300 metara i skokovima u dalj.
Učenike su za takmičenje pripremali nastavnici Zoltan Halas i Ištvan Harangozo.
24. april 2021. U našoj školi je održan opštinsko fudbalsko takmičenje. Naša ekipa je zauzela drugo mesto iza ekipe iz Lovćenca.
24. 08. 2016. U Sremskoj Mitrovici organizovan je Međunarodni atletski turnir „Letnje drugarstvo”. Atletičari iz Malog Iđoša predstavljali su klub iz Sente. U kategoriji mlađih pionira (2003/04) u bacanju vorteksa ostvareni su sledeći rezultati:
1. mesto: Adriana Vilagoš (6.c)
4. mesto: Vanja Zorad (5.c)
7. mesto: Bianka Nađ-Kanas (5.a)
10. 07. 2016. U Kruševcu, na državnom atletskom prvenstvu za starije pionire, u kategoriji U16 Adriana Vilagoš (6.c) osvojila je bronzanu medalju u bacanju koplja.
02. 07. 2016. U Novom Sadu, na prvenstvu Vojvodine u bacanju koplja, u kategoriji za pionre 2001 i mlađe Adriana Vilagoš (6.c) osvojila je prvo mesto sa rezultatom 40,68 m.
27.06.–01.07.2016. Uz donaciju lokalne samouprave Dunaujvaroša (Mađarska) i u organizaciji Tamaša Saboa osnivača Drugarskog kruga „Pentele” održan je sportski kamp u Dunaujvarošu. U kamp je stiglo 30 učenika iz Ukrajine i iz Vojvodine (iz Čantavira i iz Malog Iđoša).
Iz naše škole su išli Tiana Talpai (4.a), Reka Juhas (5.a), Adam Cekuš (7.b) i Dominik Barna (7.b). Tiana učestvovala na treninzima u ženskom fudbalu, Reka u stonom tenisu, a Adam i Dominik u fudbalu. Imali su dva treninga dnevno, a pored toga imali su vremena da obiđu grad Dunaujvaroša, da odu na kupanje na bazen i da pogledaju u Felčutu „Pančo Arenu” stadion ekipe Puškaš Akademije.
Posebno se zahvaljujemo Tamašu Sabou ko je omogućio prisustvo naših učenika u kampu.
Učenike je vodio Ištvan Harangozo, nastavnik fizičkog vaspitanja.
13-14. 05. 2016. U Vranju su održali republičko takmičenje u atletici za osnovnoškolce, takozvanu đačku olimpijadu, koju održavaju svake četvrte godine. Iz naše škole su se plasirali na takmičenje Virag Bači (4.c) i Adam Cekuš (7.b).
Bacanje vorteksa:
5. mesto: Virag Bači (4.c)
Učenike je vodio na takmičenje Ištvan Harangozo nastavnik fizičkog vaspitanja, pripremni nastavnici Zoltan Halas i Ištvan Harangozo.
05. 05. 2016. U Novom Sadu je održano pokrajinsko takmičenje u atletici. Našu školu je predstavilo 8 učenika.
Bacanje vorteksa – devojke:
2. mesto: Virag Bači (4.c)
14. mesto: Martina Siđi (4.c)
Bacanje vorteksa – dečaci:
14. mesto: Denis Govorčin (4.c)
Bacanje kugle:
5. mesto: Adem Kukači (7.c)
Skok u dalj – devojke:
10. mesto: Adriana Vilagoš (6.c)
Skok u dalj – dečaci:
10. mesto: Zoltan Halas (4.c)
Trčanje na 60 metara:
10. mesto: Aron Cekuš (4.c)
Virag Bači i Adam Cekuš su se plasirale na republičko takmičenje koja će biti održano u Vranju 13-14. maja.
Pripremni nastavnici: Zoltan Halas i Ištvan Harangozo
21. 04. 2016. U Subotici je održano okružno takmičenje u atletici.
Rezultati naših učenika:
1-4. razred:
Bacanje vorteksa – devojke:
1. mesto: Virag Bači (4.c)
2. mesto: Martina Siđi (4.c)
Bacanje vorteksa – dečaci:
1. mesto: Denis Govorčin (4.c)
3. mesto: Igor Novaković (3.a)
Trčanje na 60 metara:
1. mesto: Aron Cekuš (4.c)
Skok u dalj:
2. mesto: Zoltan Halas (4.c)
5-6. razred:
Skok u dalj:
1. mesto: Adriana Vilagoš (6.c)
Trčanje na 60 metara – devojke:
3. mesto: Regina Seke (5.a)
Trčanje na 60 metara – dečaci:
3. mesto: Mihael Kovač (6.b)
Skok u vis:
3. mesto: Bianka Nađ-Kanas (5.a)
Bacanje kugle:
3. mesto: Kristijan Lukač (6.b)
7-8. razred:
Bacanje kugle:
1. mesto: Adem Kukači (7.c)
2. mesto: Adam Cekuš (7.b)
Učenici koji su osvojili prvo i drugo mesto plasirali su se na pokrajinsko takmičenje u Novi Sad.
Učenike su pripremali na natecanje Zoltan Halas i Ištvan Harangozo.
20-21. 04. 2016. U Subotici je održano Mini liga šampiona u rukometu. Naše rukometašice su osvojili turnir.
Članovi ekipe:
Virag Bači (4.c),
Mirjam Majoroš (4.c),
Martina Siđi (4.c),
Katarina Tot (4.a),
Bianka Nađ-Kanas (5.a),
Vanja Zorad (5.c),
Nikolet Hajaš (6.c),
Dejana Mihajlović (6.d),
Petra Nađ (6.a),
Adriana Vilagoš (6.c),
Marijana Pravilović (7.b),
Edina Tot (7.a)
Trener rukometašica je Đerđi Vilagoš.
29. 10. 2015. Na opštinskom takmičenju u malom fudbalu naši dečaci sedmog i osmog razreda osvojili su prvo mesto i tako se kvalifikovali za okružno takmičenje.